in ,

Warszawa: stolica kraju, ale i elektryków

Warszawa: stolica kraju, ale i elektryków

Warszawa to zdecydowanie stolica elektryków, a dlaczego? Ile zarabia elektryk w stolicy i jakie kwalifikacje musi posiadać? Tego dowiesz się czytając właśnie ten artykuł.

Stolica to miejsce, w którym rynek pracy prężnie się rozwija i jest bardzo dynamiczny. Przede wszystkim zdominowały go takie stanowiska jak księgowość, specjaliści IT, czy finansiści to specjaliści techniczny, również mają szeroką ścieżkę zawodową.

W pracy jako elektryk ważne są predyspozycje fizyczne i posiadana wiedza. Dobry elektryk to ten, który jest cierpliwy, odpowiedzialny, sumienny, posiada zdolność analitycznego myślenia i podzielność uwagi. Ponadto musi on mieć uprawnienia elektryczne wydane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Takie kwalifikacje można zdobyć zapisując się na kurs SEP i zdając egzamin państwowy. Szkolenie dostępne jest w wielu placówkach SEP w większych miastach oraz online bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazdy.

Osoba posiadająca uprawnienia SEP Warszawa ma pozwolenie między innymi na:

– konserwację, wykonywanie oraz naprawę instalacji, sieci i urządzeń elektrycznych,

– naprawę urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych,

– naprawę uszkodzonych części w rozdzielniach elektrycznych,

– naprawę silników elektrycznych,

– kładzenie sieci kabli,

– wyprowadzanie skrzynek,

– i wiele innych czynności, których dowiesz się na kursie SEP. Zapisz się już dziś, aby zdobyć uprawnienia elektryczne i zacząć pracę jako elektryk w Warszawie.

Praca elektryka w Warszawie

W Warszawie ścieżka zawodowa skupia się wokół elektryków monterów i konserwatorów instalacji, sieci oraz urządzeń elektrycznych. Oprócz tego dość często poszukiwani są specjaliści z zakresu montowania klimatyzacji, elektrycy budowlani i elektrycy zajmujący się elektrycznymi instalacjami w samochodach.
Oprócz pracy w naszym kraju wielu elektryków znajdzie ją, również zagranicą. Wiele ofert zawodowych dotyczy bezpośrednio kontrahenta zagranicznego lub współpracy z polską firmą, która jest pośrednikiem. Elektrycy z polski mogą pracować w takich krajach jak Francja, Belgia, Niemcy, Dania czy Norwegia.

Ile zarabia elektryk w Warszawie?

Zarobki elektryków w skali krajowe to zazwyczaj od 2 500 do 2 900 złotych brutto miesięcznie. W Warszawie te stawki są znacząco wyższe i przewyższają średnią krajową w tej branży. Osoba pracująca w elektryce w stolicy może zarobić od 3 500 do nawet 5 500 złotych brutto za miesiąc.

Salon tatuażu w Warszawie - jak go dobrze wybrać?

Salon tatuażu w Warszawie – jak go dobrze wybrać?

Czym różni się jubiler od złotnika

Czym różni się jubiler od złotnika