Tarot Online

Jak się ubierać modnie i tanio?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak się ubierać modnie i tanio? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak się ubierać modnie i tanio? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak ubierać się tanio i wyglądać rewelacyjnie? Gdzie szukać ubrań? Jakie stylizacje wybierać? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad, zapraszamy do lektury!

Jak ubierać się modnie i tanio?

Aby ubierać się stylowo, wcale nie potrzeba dużych pieniędzy. Zastanów się, jakie rodzaje ubrań najlepiej pasują do Twojej figury i w czym czujesz się najlepiej. Pomyśl nad tym, które elementy ciała chcesz podkreślić. Zanim wybierzesz się na zakupy, przyjrzyj się sobie, swoim mocnym i słabym stronom, pomyśl też jakie stylizacje i kolory lubisz i czujesz się w nich swobodnie.

Jak zaoszczędzić na ciuchach? Gdzie szukać ubrań?

Lumpeksy

Jedną z najtańszych metod na kupowanie ubrań jest szukanie ciekawych ciuchów w lumpeksach. To żaden wstyd – kupować spodnie, bluzki, czy spódnice w second handzie. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć prawdziwą perełkę za niecałe kilka złotych lub całkiem nowe ubranie z metką!

DIY czyli Do-It-Yourself

Cały świat oszalał na punkcie DIY. Jeśli masz trochę wolnego czasu i lubisz aktywności manualne, możesz spróbować przerobić swoje stare ubrania tak, by dać im drugie życie. Czerp z różnych stylów, odpruwaj, przyszywaj i łataj, by stworzyć unikatowe i wyjątkowe ubrania DIY, których nie będzie miał nikt poza Tobą!

Portale internetowe i wymiana ubrań

Aby przewietrzyć szafę i zaopatrzeć się w nowe, tanie rzeczy, warto uczestniczyć w takich wydarzeniach jak giełda ubrań. Możesz też śledzić grupy na Facebooku i ubraniowe portale typu vinted.pl lub ciuchowisko.pl.

Jakie stylizacje wybierać?

Rzeczy, które musisz mieć w szafie, to tzw. basic clothes. Mała czarna sukienka, wygodne obcisłe jeansy, żakiet, biała koszula, płaszczyk i ulubiony sweter w stonowanych odcieniach – to obowiązkowe ubrania, które musisz mieć w szafie! Na ich podstawie możesz budować wiele ciekawych stylizacji.

Jakie stylizacje wybierać? Jak komponować ubrania?

  • Zaczynaj kompletowanie ubrania od góry, a następnie do niej dobieraj dół
  • Pamiętaj o dodatkach – dobrze dobrana bransoletka, opaska, wisior lub pasek mogą totalnie odmienić Twój wizerunek i dopełnić stylizację
  • Mądrze mieszaj kolory – bazuj na czerni, czerwieni i pastelowych odcieniach
  • Łącz styl casual ze stylem formalnym i eksperymentuj

Szukasz ciekawych i przydatnych porad związanych z modą i lifestyle? Sprawdź koniecznie serwis Porady.org.