W jaki sposób można optycznie zmniejszyć stopy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak się ubierać modnie i tanio? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak się ubierać modnie i tanio? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przedstawicielki płci pięknej nie powinny przejmować się, że natura obdarzyła je dłuższymi stopami. Obecnie istnieją bowiem sposoby na ich optymistyczne zmniejszenie.

Obcasy

Warto mieć świadomość, że nic nie jest w stanie poprawić proporcji figury lepiej niż stopa ustawiona pod ostrym kątem. W ten sposób bardzo trudno będzie ocenić jej szerokość, tęgość czy długość. Ponadto satysfakcjonujący efekt można uzyskać przez założenie kilkucentymetrowego koturna czy niewielkiego obcasa.

Nosek buta

Należy zdawać sobie sprawę, że buty w szpic będą wydłużały stopy, z kolei obuwie z zaokrąglonym noskiem – skracały. Można dodatkowo spotęgować wspomniany efekt przez założenie cielistych modeli z odciętym ciemnym czubkiem.

Ozdoby

Można również skrócić stopę przez wybranie obuwia z większymi ozdobami z przodu. Rekomendowane jest zdecydowanie się na czółenka z kokardą albo szpilki z klamrą. W ten prosty sposób możliwe jest przeskoczenie z rozmiaru 41 do 38. Panie, które są zwolenniczkami printów mogą także z powodzeniem zakładać modele z poprzecznymi nadrukami.