Powrót do szkoły w dobrym stylu – o czym trzeba pamiętać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak się ubierać modnie i tanio? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak się ubierać modnie i tanio? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Powrót do szkoły zazwyczaj wiąże się z zakupem wyprawki, jednak pomiędzy regałami z zeszytami i piórnikami, warto zwrócić uwagę jeszcze na wyposażenie codziennej garderoby.

Przepełniona szafa, to bardzo częsta zmora – mając rano mało czasu, by się wyszykować dużo wygodniej jest w momencie, kiedy nasza szafa zawiera dokładnie to czego nam potrzeba. Wygodne obuwie, bluzy czy koszulki to tylko kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Zacznijmy od podstaw, czyli czas na obuwie

Czas szkolny, to bardzo często czas spędzany w biegu. Rano pośpiech na autobus, a po szkole zmierzanie szybkim krokiem na zajęcia pozalekcyjne. To wszystko staje się znacznie trudniejsze, kiedy na nogach obecne są niewygodne, źle dobrane buty. Warto zainwestować w sprawdzone obuwie, które nie będzie obcierało i sprawi, że codzienne przemieszczanie się będzie przyjemne. Trampki znanych marek takich jak Converse lub Vans sprawdzą się znakomicie.

Odzież wierzchnia – co wybrać?

Wraz z nadejściem szkoły, coraz większymi krokami zbliża się również jesień. Co za tym idzie, już na wstępie warto się zastanowić co będziemy na siebie zakładać podczas chłodniejszych dni. Zimne poranki i ciepłe popołudnia to domena wczesnej jesieni, dlatego dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju bluzy. Rano sprawdzą się idealnie, natomiast w drodze do domu można taką bluzę z łatwością przewiązać wokół pasa. Bardzo rzadko zdarza się, by w plecaku pozostało miejsce na dodatkowe rzeczy, jeśli jednak tak jest, to dużo łatwiej będzie upchać w nim bluzę, niż chociażby kurtkę jeansową.

A co z plecakiem?

Najważniejszym elementem młodzieżowej garderoby, zdecydowanie jest plecak. Warto dobierać go według indywidualnych potrzeb, jednak jest kilka uniwersalnych porad. Lepiej wybrać nieco droższy plecak, a bardziej przystosowany do codziennego dźwigania i specjalistycznie wyprofilowany. To zdecydowanie ułatwi przemieszczanie z często bardzo ciężkimi książkami. Coraz częściej sklepy oferujące młodzieżowe plecaki, zwracają uwagę, by połączyć kwestie wyglądu oraz funkcjonalności. Sporą ofertę znajdziemy w sklepach internetowych z młodzieżową odzieżą.

Co wybrać na dół?

W ubraniach, które wybieramy do szkoły warto kierować się przede wszystkim wygodą. Wiadomo, jednak że styl idzie zaraz za nią, bo oczywiście musimy się dobrze czuć w wybranych ciuchach. Dlatego chociaż czasem najchętniej założylibyśmy na siebie wyciągnięty dres, mimo wszystko wybieramy nie do końca wygodne jeansy. Dobrym kompromisem w tej sytuacji będą joggery. Inspirowane konstrukcją dresu ze ściągaczem, łączą w sobie ich wygodę i styl zwykłych spodni. Obecnie joggery znajdziemy w wielu sklepach sieciowych, a także w dobrych sklepach internetowych.

Szkolna garderoba nie musi być zanadto rozbudowana, warto postawić na kilka bazowych elementów, w których będziemy czuć się wygodnie i swobodnie oraz bawić się różnorodnymi dodatkami, które podkreślą indywidualność stylu.