Tarot Online

Jakie buty wybrać na siłownię?

Należy mieć świadomość, że buty mają zdecydowanie większe znaczenie w treningu siłowym, niż mogłoby się wydawać. Czym powinno się sugerować przed podjęciem decyzji?

Stabilizacja i bezpieczeństwo

Kobieta przed zakupem butów powinna zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i stabilizację. Podczas treningów z większym obciążeniem wspomniane kwestie będą miały istotne znaczenie.

Podeszwa

Warto mieć świadomość, że buty na siłownię powinny charakteryzować się nie tylko elastyczną, ale również niezbyt twardą i cienką podeszwą. Jest ona bowiem w stanie zagwarantować stopom odpowiednią wygodę, przede wszystkim podczas ćwiczeń, gdzie ważną rolę odgrywać będzie praca nóg.

Cholewka

Rekomendowane jest również zaopatrzenie się w buty, które będą wyposażone we wzmocnioną górną część cholewki. Model obuwia jest w ten sposób w stanie podnieść bezpieczeństwo użytkownika przede wszystkim w przypadku upadku hantli.

Rozmiar

Koniecznie jest również dobranie właściwego rozmiaru. Rekomendowane jest postawienie na model, który będzie dawał od 0,5 do 1 cm luzu. W ten sposób użytkownik uniknie ewentualnych otarć czy odcisków.

Czytaj więcej