in , , , ,

Jakie buty wybrać na siłownię?

Jakie buty wybrać na siłownię?

Należy mieć świadomość, że buty mają zdecydowanie większe znaczenie w treningu siłowym, niż mogłoby się wydawać. Czym powinno się sugerować przed podjęciem decyzji?

Stabilizacja i bezpieczeństwo

Kobieta przed zakupem butów powinna zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i stabilizację. Podczas treningów z większym obciążeniem wspomniane kwestie będą miały istotne znaczenie.

Podeszwa

Warto mieć świadomość, że buty na siłownię powinny charakteryzować się nie tylko elastyczną, ale również niezbyt twardą i cienką podeszwą. Jest ona bowiem w stanie zagwarantować stopom odpowiednią wygodę, przede wszystkim podczas ćwiczeń, gdzie ważną rolę odgrywać będzie praca nóg.

Cholewka

Rekomendowane jest również zaopatrzenie się w buty, które będą wyposażone we wzmocnioną górną część cholewki. Model obuwia jest w ten sposób w stanie podnieść bezpieczeństwo użytkownika przede wszystkim w przypadku upadku hantli.

Rozmiar

Koniecznie jest również dobranie właściwego rozmiaru. Rekomendowane jest postawienie na model, który będzie dawał od 0,5 do 1 cm luzu. W ten sposób użytkownik uniknie ewentualnych otarć czy odcisków.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak zyskać popularność na Facebooku?

Cztery nowe niezawodne klawiatury, które rozświetlą twoją rozgrywkę

Cztery nowe niezawodne klawiatury, które rozświetlą twoją rozgrywkę